Mast protector
Osłona "POD"
Pasy "SPEED"
Zestaw lodowy ICE Blokart

Wykonany z mocnego plastiku ochraniacze masztów Blokart zostały zaprojektowane, aby chronić cenny żagiel i maszt w przypadku wywrotki. Polecany podczas żeglowania po twardych nawierzchniach (asfalt, kostka brukowa) i obowiązkowe wyposażenie dla początkujących żeglarzy. Unikalna konstrukcja, która pozwala na swobodne obracanie się żagla na maszcie, zapewniając jednocześnie maksymalną ochronę. Konstrukcja nie tylko pomaga podczas wywrotki utrzymać materiał żagla i kieszenie na listwy nad ziemią, ale także chroni czubek masztu. Konstrukcja może wspomagać ustawianie żagla i obracanie listew w lekkim powietrzu. Dostępny w zestawach po 5 sztuk dla wszystkich wielkości żagla i długości masztu. Może być używany bez linki lokalizacyjnej, aby wyeliminować opór i zmaksymalizować osiągi.

Osłona Blokart tzw. POD. Specjalnie zaprojektowana osłona nie tylko maksymalizuje osiągi Blokarta ale także podnosi jakość żeglowania. Dzięki tej osłonie możesz zwiększyć osiąganą prędkość nawet o 20%. Gdy decydujesz się na żeglowanie w trudnych warunkach takich jak deszcz, śnieg jej zastosowanie jest nie do przecenienia. Doskonale sprawdza się także podczas treningów na twardej, sypkiej nawierzchni gdzie zwiększa ochronę przed kamieniami spod kół Blokartów pozostałych zawodników.

Absolutny "must have" do żeglowania na lodzie z płozami lodowymi.

Regatowy dopuszczony w kategorii PERFORMENCE

Każdy Blokart fabrycznie wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa. Dla tych, którzy chcą dodatkowego bezpieczeństwa podczas bicia rekordów prędkości, uprząż Speed pomaga utrzymać żeglarza w Blokarcie w przypadku wywrotki przy dużej prędkości. Uprząż jest wyposażona w wyściełany pas biodrowy i paski naramienne. Łatwa regulacja dla różnych użytkowników. Mocna taśma z podwójnymi szwami. Wyściełany pas biodrowy.

W naszej ocenie jedno z najlepszych akcesoriów. W 3 min zmieniasz swojego Blokarta w bojer zastępując koła płozami. Niezastąpiony zimą gdy śnieg zasypie spot ale za to zamarzną jeziora. Ostrza wycinane laserowo ze stali nierdzewnej z precyzyjnie oszlifowaną krawędzią zapewniają fantastyczną wydajność. Prosta regulacja ustawienia / centrowania płóz i już śmigasz po lodzie. W zestawie są dwie płozy tylne oraz jedna płoza przednia.